Marek Papszun z zaskakującą ofertą z Izraela
24.04.2023

Wiemy już, że Marek Papszun opuści Raków Częstochowa po zakończeniu sezonu. Jak donosi TVP Sport, praca i osiągnięcia szkoleniowca zostały dostrzeżone jednak nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Przedstawiciele Maccabi Hajfa zainteresowali się usługami Marka Papszuna. Działacze tego klubu są w trakcie poszukiwań nowego trenera, który ma poprowadzić drużynę do fazy grupowej Ligi Mistrzów oraz obronić tytuł mistrza Izraela.

Papszun przeniesie się do Izraela

Papszun nie odchodzi z Rakowa w związku z ofertą z innego klubu. Powodem są chęci odpoczynku i spędzenia więcej czasu z rodziną.

Przedstawiciele Maccabi Hajfa obserwują polskiego trenera i jest on w ścisłej czołówce kandydatów na nowego trenera ich klubu.

Maccabi Hajfa to zespół, który regularnie oferuje kontrakty na poziomie przekraczającym 400-500 tysięcy euro. Ich roczny budżet wynosi około 100 milionów euro. Obecnie drużyna ta prowadzi w ligowej tabeli z dorobkiem 72 punktów po rozegraniu 31 spotkań. W kadrze Maccabi Hajfa znajdują się piłkarze z wielu krajów, a najwyżej wycenianym z nich jest pomocnik Dia Saba.