Gwiazda MLS trafi do Premier League!
11.12.2018

Przez ostatnie lata byliśmy świadkami przede wszystkim transferów z Europy do MLS. Nie oznacza to jednak, że transakcje wywodzące się z amerykańskiej ligi do europejskiej piłki nie mają miejsca. W trakcie zimowego okna piłkarz Atlanty United, Miguel Almiron trafi do Premier League. 

Paragwajski zawodnik pojawił się w MLS na początku stycznia 2017 roku. Miguel dołączy do Atlanty z zespołu Lanus za kwotę 7,5 miliona euro. Już w swoim debiutanckim sezonie Miguel Almiron zanotował bardzo przyzwoite statystyki. W trzydziestu ligowych starciach, Paragwajczyk strzelił dziewięć bramek oraz dorzucił do tego osiem asyst.

Zakończony niedawno sezon był dla ofensywnego piłkarza jeszcze lepszy. Miguel znacząco przyczynił się do sukcesu Atlanty, która została mistrzem MLS. Zawodnik strzelił w lidze 12 bramek, uzyskał 13 asyst oraz dodatkowo trafił do siatki w jednym meczu fazy play-off.

Imponująca gra Almirona zapowiadała transfer już jakiś czas temu. Trener drużyny zakomunikował już w kilkanaście tygodni temu, że zawodnik opuści w styczniu drużynę. Informację tę potwierdził w ostatnim czasie ojciec Miguela – On na pewno przeniesie się do Anglii. Pozostała tylko kwestia w jakim klubie wyląduje. Newcastle jest jedną z opcji. 

To właśnie “Sroki” są faworytami do pozyskania paragwajskiego zawodnika. Problemem w realizacji transakcji mogą być wymagania zespołu z MLS. Newcastle przez ostatnie okna transferowe nie zasłynęło z wydawania ogromnych pieniędzy. Wystarczy powiedzieć, że najdroższym transferem latem był Yoshinori Muto z Mainz. Za Japończyka angielski zespół zapłacił około 11 milionów euro.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!