Raków zainteresowany gwiazdą Ekstraklasy

01.07.2023

Mistrz Polski – Raków Częstochowa, szuka zawodnika na miejsce kontuzjowanego Ivi Lopeza. Hiszpan doznał kontuzji, która na dłuższy czas wykluczy go z gry w piłkę. Jak podał Jakub Seweryn – dziennikarz Sport.pl, na celowniku Rakowa znalazł się Jesus Imaz.

Jesus Imaz w kręgu zainteresowań Rakowa

Ivi Lopez doznał ostatnio koszmarnej kontuzji. W 23. minucie sparingu z Puszczą Niepołomice, opuścił boiska. Rezonans potwierdził najczarniejszy scenariusz – zerwanie więzadeł krzyżowych. Powrót do zdrowia będzie trwał około 8 – 10 miesięcy, a więc mistrz Polski cały sezon będzie musiał sobie poradzić bez swojego lidera. Działacze Rakowa postanowili poszukać zatem zastępstwa. Jak podaje Jakub Seweryn – dziennikarz Sport.pl, mistrz Polski rozważa sprowadzenie do siebie Jesusa Imaza.

Transfer Imaza trudny do realizacji

Jakub Seweryn, jest także były pracownikiem Jagiellonii Białystok i podaje, że transfer będzie bardzo trudny do realizacji. Jesus Imaz jest najlepszym strzelcem w historii Dumy Podlasia i jej zdecydowanym liderem. Jaga z pewnością nie będzie chciała pozbyć się swojego lidera i Raków musiałby dokonać niemożliwego. Jesus Imaz w poprzednim sezonie w Ekstraklasie strzelił 14 bramek i zanotował trzy astysty.

Fot. Pressfocus