Inter uprzedzony przez Atletico. Azpilicueta podjął decyzję

01.07.2023

Wietrzenie magazynów w Chelsea trwa. The Blues postanowili nie robić problemów swojej legendzie i Azpilicueta mógł bez żadnych problemów odejść do innego klubu. Bliskim podpisania kontraktu ze stoperem był Inter, ale w ostatniej chwili zainteresowanie wykazało także Atletico Madryt i Hiszpan według doniesień wróci do swojej ojczyzny.

Azpilicueta był kuszony przez Inter

Cesar Azpilicueta poprosił Chelsea o odejście, a klub postanowił mu nie robić problemów. Sytuację chciał wykorzystać Inter, który był najbardziej zdeterminowany w sprawie pozyskania nowego stopera. Zespół Simone Inzaghiego gra trójką środkowych obrońców, a szkoleniowiec potrafi odnaleźć drugą młodość wśród wiekowych piłkarzy, czego najlepszym przykładem jest Acerbi. Gdy wydawało się, że transfer dojdzie do skutku, gdyż jest zadowalający dla obu stron, w ostatniej chwili doszło do komplikacji za sprawą innego zespołu.

Atletico wygrało walkę o Azpilicuetę

Doświadczony zawodnik z Premier League i to w dodatku za darmo jest kuszącym kąskiem na rynku transferowym i z możliwości zakontraktowania stopera postanowiło skorzystać Atletico Madryt. Dla Hiszpana drużyna z La Liga stała się priorytetem, a według Fabrizio Romano transfer ma być już na ostatniej prostej. Włoski dziennikarz donosi, że Cesar Azpilicueta zwiąże się z Atletico dwuletnią umową.

Fot. Pressfocus