Declan Rice w Arsenalu. Wielki transfer Kanonierów!

01.07.2023

Wygląda na to, że saga transferowa z udziałem Declana Rice’a wreszcie dobiega końca. Jak informuje Fabrizio Romano, nowym klubem Anglika będzie Arsenal.

Arsenal wraca na odpowiednie tory

Praca Mikela Artety, po 4 latach spędzonych na The Emirates, wreszcie przynosi pozytywne skutki. Świetna gra w minionym sezonie stawiała Arsenal jako głównego pretendenta do tytułu mistrzowskiego, bijąc się o niego z mocnym Manchesterem City. Ostatecznie zespół z Londynu przegrał rywalizację z Obywatelami, jednak zdobył wicemistrzostwo oraz awans do Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki nic dziwnego, że Kanonierzy znów stali się klubem przyciągającym wielkie nazwiska. Nie inaczej jest tym razem. Po zakontraktowaniu Havertza, do środka pola dołączy Declan Rice. Fabrizio Romano przekonuje, że finalizacja transferu jest na ostatniej prostej. Kwota transferu wyniesie 105 milionów funtów.

Declan Rice idealny dla Artety

Licząc się w walce o tytuł w nadchodzącym sezonie Arsenal potrzebował takiego piłkarza jak Rice. Wprawdzie na pozycji Anglika gra Thomas Partey, który dobrze się spisywał, lecz na końcówkę sezonu nie dojeżdżał. Styl gry Arsenalu oparty na pressingu oraz dominacji w środkowej części boiska sprawia, że Rice jest idealnym elementem układanki. W West Hamie był najjaśniejszym punktem drużyny oraz główną siłą napędową na czym najbardziej zależy Artecie. Teraz Kanonierzy mogą zdziałać wiele więcej w nadchodzącym sezonie. Z pewnością to jeszcze nie koniec wzmocnień Arsenalu ponieważ zarząd klubu wierzy w projekt hiszpańskiego managera.

Fot. Pressfocus