Legia pokonała mistrza Azerbejdżanu w przedsezonowym sparingu

01.07.2023

Legia Warszawa swoje przedsezonowe zgrupowanie odbywa w Austrii. Wojskowi zbroją się podczas letniego okienka transferowego, a dokonywane wzmocnienia robią wrażenie. Legia pokonała w sobotnim sparingu Qarabag 2:0, a przy bramkach udział mieli debiutanci.

Legia mierzyła się z mistrzem Azerbejdżanu

Zawodnicy Legii Warszawa szlifują swoją formę na zgrupowaniu w Austrii. Wojskowi po przerwie wakacyjnej wyglądają bardzo dobrze. Rozegrali w czerwcu dwa sparingi i pokonali Lechię Gdańsk 3:1, a także Botosani 5:0. Legia poważnie się zbroi, a do klubu trafili między innymi król strzelców Ekstraklasy – Marc Gual, obiecujący Juergen Elitim, a także solidny serbski obrońca – Radovan Pankov. Po czerwcowych sparingach Legię czekało trudniejsze zadanie. Zmierzyła się z mistrzem Azerbejdżanu – Qarabagiem, z którym niegdyś przegrała finałowy dwumecz o awans do Ligi Europy.

Debiutanci zapewnili zwycięstwo

Przez bardzo długi czas w spotkaniu utrzymywał się bezbramkowy remis. Na drugie 45 minut trener wpuścił między innymi Guala i Elitima. Dopiero pod koniec rywalizacji doczekaliśmy się bramek. Do siatki trafił Maciej Rosołek, a asystował król strzelców Ekstraklasy – Marc Gual. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. Płaskim strzałem bramkarza rywali pokonał Juergen Elitim.

Z kim Legia zagra w następnym meczu?

Sezon w Ekstraklasie zbliża się wielkimi krokami, wystartuje 21 lipca. Do tego czasu Legię Warszawa czeka jeszcze jeden sparing – zagra z Salzburgiem. Następnie Wojskowych czeka walka o trofeum i to będzie prawdziwy przedsezonowy test. 15 lipca zagra z Rakowem Częstochowa o Superpuchar Polski.

Fot. Pressfocus