Zaskakujący transfer PSG kwestią czasu

02.07.2023

PSG zdecydowało się na bardzo ciekawy ruch. Wykazało zainteresowanie obiecującym zawodnikiem Mallorki. Koreańczyk Kang-in Lee ma przenieść się do stolicy Francji i według doniesień przeszedł już testy medyczne.

Kang-in Lee wkrótce w PSG

Jak donoszą media, a między innymi Fabrizio Romano, transfer Kang-in Lee jest już na ostatniej prostej. Koreańczyk miał przejść testy medyczne i zostanie wkrótce ogłoszony piłkarzem Paris Saint-Germain. Kwota transferu ma wynieść około 25 milionów euro. PSG wygrało walkę o podpis piłkarza z Aston Villą, Burnley i Wolves.

Kim jest Kang-in Lee?

Osoby nieśledzące zmagań La Liga mogą nie kojarzyć piłkarza, który znalazł się w kręgu zainteresowań PSG. Kang-in Lee występował w poprzednim sezonie w Mallorce. Zawodnik w 2011 roku został sprowadzony z Korei do Hiszpanii i grał w młodzieżówkach Valencii. W La Liga zadebiutował mając 18 lat. W barwach Nietoperzy nie spisywał się jednak na tyle dobrze, aby przedłużyć z nimi kontrakt. Przeniósł się do Mallorki, gdzie pierwszy sezon nie był zbyt udany. Dopiero w kampanii 2022/2023 Kang-in Lee uwolnił swój potencjał. Strzelił 6 goli i zanotował 6 asyst, a Mallorca zajęła dziewiąte miejsce w La Liga. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 22 miliony euro.