UEFA rozważa poważne zmiany w Lidze Mistrzów. Co na to krajowe ligi?
12.12.2018

Po wprowadzeniu nowego formatu rozgrywek, UEFA nie zamierza stopować zmian w europejskiej piłce. Tym razem miałyby one dotyczyć Ligi Mistrzów, która potrzebuje lekkiej modernizacji. Według doniesień dziennika „Bild”, na pierwszy ogień modyfikacji miałyby ulec terminy spotkań.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin oraz Andrea Agnelli, szef europejskiego związku klubów, niedawno omawiali reformę Champions League. Dzięki niej spotkania miałyby zostać rozgrywane w weekend, a nie tak jak do tej pory we wtorki i środy. Mecze w weekend przyciągają znacznie więcej widzów na całym świecie niż te wieczorne w środku tygodnia. Ważną rolę odgrywa tutaj oczywiście rynek chiński, który potyczki europejskich klubów ogląda dopiero o czwartej nad ranem.

UEFA będzie jednak mieć duży problem, aby przepchnąć ten pomysł. Krajowe ligi na pewno zawetują ten pomysł, ponieważ musiałyby rozgrywać więcej meczów w środku tygodnia. Agnelli ma jednak inne rozwiązanie.

Włoski działacz zamierza zwiększyć liczbę spotkań w Lidze Mistrzów, tworząc cztery grupy po osiem drużyn. W grze byłyby nadal 32 zespoły, ale zamiast sześciu spotkań, mielibyśmy czternaście. To oznacza więcej premii dla klubów oraz nowe dochody z praw telewizyjnych. Czy jednak to przekona władze lig do tak olbrzymiej zmiany?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!