Raków zmieni bramkarza, transfer Tsiftsisa kwestią czasu

08.07.2023

Raków Częstochowa może wkrótce dokonać zmiany między słupkami. Jak donoszą polskie i greckie media, do drużyny mistrza Polski ma dołączyć Antonis Tsiftsis.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Antonis Tsiftsis zostanie nowym bramkarzem Rakowa Częstochowa

Według medialnych doniesień, Raków Częstochowa dokona zmiany między słupkami. Do klubu ma dołączyć grecki golkiper – Antonis Tsiftsis. Bramki mistrza Polski strzegł do tej pory Vladan Kovacevic. Jest to najbardziej wartościowy zawodnik naszej ligi i wkrótce ma zmienić barwy. Jak podają media, Raków Częstochowa otrzymał od Bayeru Leverkusen ofertę za Bośniaka w wysokości siedmiu milionów euro. Jest to atrakcyjna propozycja zarówno dla klubu jak i samego zawodnika, dlatego as mistrza Polski może wkrótce zmienić ligę. Antoni Tsiftsis ma zostać wypożyczony z opcją wykupu.

Kim jest Antoni Tsiftsis

Wejść w buty Kovacevica będzie bardzo trudno. Bośniak wielokrotnie ratował Raków, a zainteresowanie Bayeru Leverkusen nie jest przypadkowe. Antonis Tsiftsis jest rok młodszy od Kovacevica, a więc jak na bramkarza jest młody (1999). Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, ponieważ mierzy 191 cm. Poprzedni sezon nie był zbyt udany dla greckiego golkipera. Zagrał tylko w siedmiu ligowych spotkaniach w barwach Asteras Tripoli. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 0,5 mln euro.