Mauro Icardi na stałe zawodnikiem Galatasaray

09.07.2023

Mauro Icardi po odejściu z PSG znakomicie spisywał się w barwach Galatasaray. Dobre występy przełożyły się na definitywne transfer, który lada moment ma być ogłoszony. Jak donosi Fabrizio Romano, mistrz Turcji zapłaci za Argentyńczyka 10 milionów euro.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

„Here we go” – Mauro Icardi w Galatasaray

Mauro Icardi miał potencjał, aby być czołowym napastnikiem. Perypetie związane z partnerką Wandą niekorzystnie wpłynęły na Argentyńczyka, który miał nieudaną przygodę w PSG. Po wypożyczeniu do Galatasaray odnalazł dobrą dyspozycję. Został mistrzem Turcji i strzelił aż 22 bramki w lidze, a ponadto zanotował siedem asyst. Jak donosi Fabrizio Romano, Galatasaray zdecydowało się na stałe sprowadzić do siebie Argentyńczyka, a kwota transferu ma wynieść 10 milionów euro.

Zmarnowany potencjał Icardiego

Mauro Icardi trafił do Interu z Sampdorii za 13 milionów euro. Transfer okazał się być strzałem w dziesiątkę. Napastnik gwarantował bardzo dużo bramek, a w swoim najlepszym sezonie uzyskał 29 ligowych trafień. Był czas, kiedy Mauro Icardiego wyceniano nawet na 100 milionów euro. Zawodnikiem zainteresowało się PSG, które najpierw wypożyczyły Argentyńczyka, a następnie zapłaciło za jego definitywny transfer 50 milionów euro. Kariera nie przebiegła jednak po myśli Icardiego, a spory w tym udział wielu dram związanych z partnerką Wandą. Zdrady, rozstania, powroty, były u państwa Icardich na porządku dziennym, a zawodnikowi PSG zdarzały się wyjazdy za partnerką do innych krajów w trakcie sezonu, co nie podobało się władzom Paris Saint-Germain. W PSG jego forma była już daleka od optymalnej, ale w Turcji Icardi spisywał się znakomicie.

Fot. Pressfocus