Bartosz Salamon zawieszony przez UEFA

10.07.2023

13 kwietna 2023 roku piłkarz Lecha Poznań, Bartosz Salamon został zawieszony w prawach zawodnika. Jak podaje Tomasz Włodarczyk, UEFA przedłużyła karę zawodnikowi bez określenia konkretnego terminu odroczenia wyroku.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Pozytywny wynik testu antydopingowego Bartosza Salamona

Po rewanżowym meczu 1/8 finału w ramach rozgrywek w Lidze Konferencji z Djurgardens, piłkarz Lecha Poznań został poddany testowi antydopingowemu. 4 kwietnia polskie media obiegła informacja, że próbka testu wykazała w organizmie Bartosza Salamona obecność chlortalidonu. Lek znajduję się na liście substancji zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową. Niedługo później, 13 kwietnia w dzień pierwszego ćwierćfinałowego meczu z Fiorentiną w Lidze Konferencji, UEFA zawiesiła zawodnika na 3 miesiące.

Aktualna sytuacja piłkarza Lecha Poznań

Tymczasowe zawieszenie na Bartosza Salomona miało zakończyć się 11 lipca. Sam piłkarz przez 90 dni kary nie złożył żadnych wyjaśnień w tej sprawie. Światowa Agencja Dopingowa będzie dalej badała sprawę zawodnika. Obecnie nie wiadomo jak długo potrwa okres zawieszenia 32-letniego piłkarza Kolejorza.

Fot. PressFocus