Aubameyang na wylocie z Chelsea

12.07.2023

Pierre-Emerick Aubameyang może tego lata opuścić szeregi Chelsea. W The Blues po koszmarnym sezonie trwa rewolucja, a klub chce się pozbyć napastnika, który okazał się kompletnym niewypałem.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Pierre-Emerick Aubameyang kolejnym piłkarze w Arabii Saudyjskiej?

Chelsea dokonuje prawdziwej rewolucji w swojej kadrze. Kolejną ofiarą wietrzenia magazynów ma zostać Pierre-Emerick Aubameyang. Jak donoszą media, a między innymi Fabrizio Romano, Gabończyk ma zostać sprzedany do ligi saudyjskiej. Obecnie to drużyny z tych rozgrywek oferują największe kwoty, a sami piłkarze są zainteresowani przenosinami, gdyż przedstawia im się lukratywne kontrakty. Europejskie zespoły nie są chętne spełnić wymagań finansowych Aubameyanga. Napastnik zarabia obecnie w Chelsea około 8 milionów funtów za sezon gry.

Upadek Aubameyanga

Pierre-Emerick Aubameyang trafił w poprzednim sezonie do Chelsea. Po solidnym krótkim epizodzie w Barcelone, The Blues zapłacili za napastnika 12 milionów euro, co wydało się dobrą promocją. Transfer byłej gwiazdy Arsenalu okazał się być kompletnym niewypałem. W barwach Chelsea rozegrał 21 spotkań, w których strzelił tylko trzy gole.

Fot. Pressfocus