Sensacyjne doniesienia! Cuadrado zamieni Juventus na Inter

17.07.2023

W niedzielny wieczór włoskie media huczały o zmianie barw przez Juana Cuadrado. Kolumbijczyk ma przejść z Juventusu do Interu. Testy medyczne zaplanowane są na wtorek.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Nieoficjalnie: Juan Cuadrado piłkarzem Interu

Włoskie media w niedzielny wieczór podały informację, że Juan Cuadrado zmieni Juventus na Inter. Informację potwierdzili najwięksi Włoscy dziennikarze, między innymi Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano. Kolumbijczyk ma przejść we wtorek testy medyczne i podpisać roczny kontrakt z Interem. Sam piłkarz jest chętny na przenosiny. Transfer jest sceptycznie odbierany przez większość kibiców finalisty Ligi Mistrzów. Cuadrado przyjdzie z klubu odwiecznego rywala, a sam piłkarz wielokrotnie podgrzewał atmosferę na boisku i nie zawsze z pozytywnego punktu widzenia.

Juan Cuadrado będzie dobrym wzmocnieniem?

Jeszcze kilka sezonów temu nikt by nie miał wątpliwości, że jakościowo jest to kapitalny transfer. Juanowi zdarzały się gorsze chwile, ale od kilku lat był jednym z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji w Serie A. Cuadrado jest bocznym obrońcą, ale nastawionym mocno na akcje ofensywne. Styl gry Interu będzie więc eksponował atuty tego zawodnika. Nerazzurri zrobili typowy dla siebie transfer – ściągnęli starszego zawodnika (35 lat) z innego klubu ligi wloskiej. Do tej pory takie wzmocnienia okazywały się zaskakująco dobre, a piłkarze zyskiwali drugą młodość. Było tak w przypadku Džeko, Acerbiego czy Mkhitaryana.

Cuadrado ma być zastępcą Bellanovy, który nie najlepiej spisał się w barwach Interu w poprzednim sezonie.

Fot. Pressfocus