UEFA chce wprowadzić saudyjskie kluby do Ligi Mistrzów!

17.07.2023

Tego lata wiele znanych piłkarskich nazwisk zdecydowało się na transfer do ligi saudyjskiej. Jak informują media, UEFA rozważa wprowadzenie ,,dzikiej karty” dla klubów z Saudi Pro League, aby najbardziej znani piłkarze mogli dalej rozgrywać mecze w Champions League.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

UEFA z kolejnym sensacyjnym pomysłem

Arabia Saudyjska jest bardo aktywa tego lata na rynku transferowym. Do Saudi Pro League dołączyli między innymi: Ngolo Kante, Karim Benzema, Ruben Neves oraz Sergej Milinoković-Savić. Liga ta stała się teraz bardzo popularna i niewykluczone, że kolejni piłkarze z topowych europejskich klubów zdecydują się na przenosiny do Arabii Saudyjskiej. Widząc to podbieranie zawodników, UEFA rozważa wprowadzenie ,,dzikiej karty” klubom z saudyjskiej ligi, aby znane nazwiska mogły dalej występować w Lidze Mistrzów. Zapewne brak niektórych piłkarzy w Champions League spowoduje mniejsze zainteresowanie tymi rozgrywkami.

Nowy format rozgrywek już niedługo

UEFA zmienia format rozgrywek od sezonu 2024/2025. Od tego momentu w Champions League będzie obowiązywał system szwajcarski. Jest to system, w którym wszystkie kluby będą w jednej grupie. Każdy z zespołów rozegra po osiem spotkań. Najlepsze drużyny awansują do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Drużyny z miejsc 9-24 powalczą w dwumeczu o awans. Ponadto w nowym systemie tych rozgrywek, ilość drużyn zostanie zwiększona do 36 zespołów, a nie jak było do tej pory 32.

Fot. PressFocus