Klopp zirytowany przed hitem: “Pytacie Mourinho o Wijnalduma?!”
15.12.2018

Niedziela, godzina 17:00, Anfield i mecz, którym żyje nie tylko cała Anglia. Liderujący w tabeli Liverpool podejmie zawodzący Manchester United, ale takie spotkania rządzą się swoimi prawami. Dało się to wyczuć także na przedmeczowej konferencji.

Juergen Klopp na początek odniósł się do historii starć obu ekip. – Myślę, że nie wygrywaliśmy często, ale spróbujemy to zmienić. W tym tygodniu osiągnęliśmy wielką rzecz w Lidze Mistrzów, mieliśmy jeden dzień, by od tego odpocząć. Poza tym odniósł się do kontuzji kilku zawodników, konieczności znalezienia rozwiązania i jeszcze raz wspomniał o wadze tego meczu. – To jeden z tych meczów, dla których podpisujesz kontrakt; zrobisz wszystko, by wygrać. Jest ważne pod względem historycznym. Jeśli Ferguson nazwał to angielskim klasykiem to super, bo byłem już częścią niemieckiego klasyku!

Klopp z chłodną głową ocenił również rywala, stwierdzając, że nie patrzy na liczbę punktów, ale jakość, którą posiadają. Potem dziennikarze nieco się zapędzili i zaczęli pytać o rzeczy nie do końca związane z “The Reds”. Padły pytania o sytuację Paula Pogby i to, czy Klopp chciałby go trenować.

– A czy pytacie Jose Mourinho o Giniego Wijnalduma?! (…) Wiecie lepiej niż ja, co się stanie, jeśli odpowiem na to pytanie. Więc bez odpowiedzi! Ułóżcie coś z tego: “Klopp odmawia odpowiedzi” – rzucił 51-letni Niemiec.

Napięcie odczuwają wszyscy kibice na myśl o tym starciu, a co dopiero piłkarze i trenerzy. Klopp zapowiedział, że jego zespół musi być agresywny i będzie agresywny. Na to liczymy! Szykuje się kawał dobrego futbolu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!