Znani są potencjalni rywale Rakowa w III rundzie el. LM

20.07.2023

Raków Częstochowa po dwumeczu z Florą Tallinn awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Karabachem Agdam. Znani są już potencjalni rywale w przypadku pokonania zespołu z Azerbejdżanu. Na kogo może trafić Raków?

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Pechowy rywal w drugiej rundzie

Raków Częstochowa pewnie pokonał Florę Tallinn w dwumeczu. Medaliki pokazały siłę w drugim spotkaniu. Mistrz Polski w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra z Karabachem Agdam. Klub z Azerbejdżanu nie jest dobrze wspominany przez polskie kluby. W eliminacjach do europejskich pucharów wyeliminował już Legię, Lecha, Piasta i Wisłę Kraków. Karabach miał jednak problemy w pierwszej rundzie eliminacji z zespołem z Gibraltaru, a w przedsezonowym sparingu uległ 0:2 Legii Warszawa.

Potencjalni rywale Rakowa w trzeciej rundzie eliminacji

Jeżeli Raków pokona Karabach, to przejmie jego współczynnik, a więc będzie rozstawiony podczas losowania w trzeciej rundzie eliminacji. Rozstawienie w teorii zapewnia grę z łatwiejszym rywalem, ale wciąż nie jest gwarancją wylosowania przeciwnika z niższej półki.

Oto lista potencjalnych rywali, na których może trafić Raków Częstochowa w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów:

  • Ludogorets/Olimpija Ljubljana
  • Sheriff Tyraspol/Maccabi Hajfa
  • Aris Limassol/BATE Borysów
  • Sparta Praga
  • AEK Ateny
  • KI Klaksvik/BK Hacken

Losowanie trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek, 24 lipca o godzinie 12:00.

Kto byłby najlepszym rywalem dla Rakowa?

Zdecydowanie najłatwiejszym rywalem dla Rakowa Częstochowa byłby KI Klaksvik. Klub z Wysp Owczych niespodziewanie znalazł się w II rundzie eliminacji, ale trudno będzie mu sprawić kolejną niespodziankę. W przypadku większości rywali, Raków będzie faworytem dwumeczu. Najtrudniejszymi rywalami byłyby Sparta Praga i AEK Ateny.

Fot. Pressfocus