Kamil Grabara na liście życzeń Bayernu Monachium

20.07.2023

W Bayernie Monachium szykuje się roszada w bramce. Manuel Neuer coraz bardziej zbliża się do końca swojej kariery. Jak informuje dziennikarz Tomasz Włodarczyk, zastępcą niemieckiego bramkarza może zostać Kamil Grabara.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Kamil Grabara ma zastąpić Manuela Neuera w Bayernie Monachium

Bayer Monachium szuka następcy Manuela Neuera. Były zawodnik Schalke gra dla Bayernu już 12 lat. Bramkarz dobija do końca swej kariery. Ma 37 lat i w ostatnich sezonach, coraz częściej jest trapiony przez kontuzje. Według informacji podanej przez Tomasza Włodarczyka, jedną z opcji jaką ma w swoich planach Bayern, jest Polak – Kamil Grabara. 24-letni golkiper rozegrał w Kopenhadze dwa świetne sezony, zdobywając w tym czasie mistrzostwo Danii oraz krajowy puchar. Oprócz Grabary, mistrzowie Niemiec obserwują jeszcze zawodnika Valencii – Giorgiego Mamardaszwiliego. 22-letni Mamardaszwili był jednym z jaśniejszych punktów w słabym sezonie Nietoperzy. Portal Transfermarkt wycenia Gruzina na 25 milionów euro. Grabara byłby zatem tańszą opcją ponieważ, wyceniany jest na 5 milionów euro. Który z zawodników by nie trafił do Bawarczyków, na początku musiałby się liczyć z rolą rezerwowego. Do czasu, aż butów na kółek nie odwiesi Manuel Neuer.

Nadeszła już pora na topowy zespół dla Grabary?

Kamil Grabara swoją przygodę z piłką rozpoczął w Ruchu Chorzów. W wieku 17-lat przeniósł się do Liverpoolu. Dla The Reds rozgrywał mecze w drużynach młodzieżowych. W 2019 roku Liverpool zdecydował się na wypożyczenie Polaka do Aarhus, w celu zdobycia doświadczenia. Dla duńskiego zespołu zagrał 45 meczów. Następnie cały sezon na wypożyczeniu spędził w Huddersfield, gdzie wystąpił w 28 spotkaniach. Dobra gra w Danii sprawiła, że Grabarą zainteresowała się Kopenhaga. W 2021 roku za 3,5 milionów euro trafił z Liverpoolu do duńskiego klubu, gdzie gra dotychczas. W reprezentacji Polski, bramkarz wystąpił w jednym spotkaniu przeciwko Walii.

Fot. PressFocus