Legia Warszawa pewnie pokonała ŁKS Łódź 3:0

22.07.2023

Legia Warszawa udanie zaczęła nowy sezon Ekstraklasy. Warszawska drużyna po kapitalnym okresie przygotowawczym potwierdziła wysoką formę w lidze. Zespół ze stolicy pewnie pokonał ŁKS Łódź, 3:0.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

➡️ Tylko w ten weekend – FREEBET 300 zł dla nowych graczy u legalnego, polskiego buka Betfan ⬅️

Promocja Betfan na inaugurację Ekstraklasy 2023

Legia – ŁKS, przebieg meczu

Lepsze wrażenie od początku meczu sprawiała Legia Warszawa. Wynik spotkania otworzył się w 30. minucie. Legioniści przeprowadzili sprawną akcję po prawej stronie boiska. Po szybkiej wymianie piłki, Paweł Wszołek zagrał piłkę po ziemi w pole karne do Pekharta, który z jedenastego metra oddał strzał po długim rogu nie dając szans bramkarzowi ŁKS-u. Piłka po strzale Czecha odbiła się jeszcze od nogi broniącego Nacho Monsalvy.

Nie minęło wiele czasu, bo już w 34. minucie, Legia miała kolejną okazję do zdobycia bramki. Piłkę we własnym polu karnym zagrał Hoti. Sędzia jeszcze skorzystał z VARu, po czym wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Josue. Młody bramkarz łódzkiej drużyny zatrzymał jednak strzał kapitana Legii, dając drużynie przyjezdnej nadzieję na lepszy rezultat w drugiej połowie.

Po zmianie stron, kapitalną okazję na zdobycie gola miał Tejan. Po szybkiej wymianie piłki na środku boiska Holender został wypuszczony sam na sam z bramkarzem Legii. Napastnik biegł przez połowę boiska, mając przed sobą jedynie Kacpra Tobiasza i trafił tylko w słupek.

Legia Warszawa podwyższyła wynik meczu na 2:0 w 56. minucie. Kun dośrodkował piłkę w pole karne ŁKS-u wprost na głowę Pawła Wszołka. Były reprezentant Polski odegrał piłkę głową do lepiej ustawionego Pekharta, a ten zanotował swoje drugie trafienie.

W 68. minucie rajd w środkowej części boiska przeprowadził Bartosz Slisz. Zauważył dobrze ustawionego Pekharta w polu karnym i zagrał do niego piłkę. Czeski napastnik mocnym strzałem pokonał bramkarza ŁKS-u, kompletując hattricka.

Kiedy obie drużyny rozegrają kolejny mecz w Ekstraklasie?

ŁKS Łódź następne spotkanie rozegra 28 lipca o godzinie 20.30 z Ruchem Chorzów. Legia Warszawa swój kolejny mecz w lidze również zagra z Ruchem Chorzów, 6 sierpnia o godzinie 20:00. Zespół ze stolicy Polski następny mecz w Ekstraklasie miał zagrać z Cracovią, jednak Wojskowi przełożyli mecz. Powodem jest udział Legii w meczu eliminacyjnym do Ligi Konferencji. Rywalem Warszawiaków będzie kazachstańska drużyna Ordabasy.