Buffon wkrótce ogłosi zakończenie kariery

22.07.2023

Legendarny piłkarz wkrótce ma zakończyć karierę. Jak donosi Gianluca Di Marzio, Buffon niedługo zawiesi buty na kołku. 45-latek ostatni sezon spędził w Parmie.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Buffon pożegna się z profesjonalną piłką

Były reprezentant Włoch- Gianluigi Buffon ma wkrótce zakończyć swoją karierę. Informację podaje wiele źródeł, a wśród nich dziennikarz Gianluca Di Marzio. W ostatnim sezonie reprezentował Parmę, z którą prawie wywalczył awans do Serie A. W barażach przegrał jednak z Cagliari. 45-latek jest jednym z najdłużej grających profesjonalnych piłkarzy.

Wspaniała kariera Buffona

Gianluigi Buffon swoją karierę seniorską rozpoczął w Parmie w 1995 roku. Rozegrał w tym klubie 6 sezonów, a swoją dobrą grą przyciągną uwagę skautów Juventusu. Do Starej Damy dołączył w 2001 roku za 52,88 mln euro. W Juventusie spędził 18 lat, stając się jedną z klubowych legend. Pod względem liczby występów jest drugim najlepszym piłkarzem w Starej Damie. Przed Buffonem jest tylko Alessandro Del Piero. W trakcie przygody z Juventusem miał roczny epizod w z Paris Saint-Germain. Na koniec kariery bramkarz zdecydował się wrócić do Parmy.

Do największych sukcesów Buffona należą:
– Mistrz Świata 2006
– 10x Mistrz Włoch
– 6x Puchar Włoch
– 7x Superpuchar Włoch
– Superpuchar Francji 18/19
– zdobywca Golden Gloves 05/06