Sadio Mane może zagrać z Cristiano Ronaldo

22.07.2023

Coraz mocniejsze nazwiska zasilają ligę saudyjską. Kolejnym piłkarzem bliskim dołączenia do Saudi Pro League, jest Sadio Mane. Senegalczykiem interesuje się klub, w którym gra Crisiano Ronaldo, czyli Al-Nassr.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Sadio Mane na wylocie z Bayernu Monachium?

Rok temu Mane przeszedł z Liverpoolu do Bayernu. Klub z Premier League odczuł brak 29-letniego skrzydłowego. W lidze zajął dopiero piąte miejsce, a styl gry zespołu nie powalał. Senegalczyk również nie odnalazł się w nowej rzeczywistości. Nie odgrywał tak kluczowej roli jak zakładali kibice. Wpasowania do nowego klubu nie ułatwiał, również konflikt z Leroyem Sane. Mane wraz z Niemcem mieli posprzeczać się na treningu. Chwilę później w szatni Senegalczyk miał uderzyć Niemca. Bayern Monachium opowiedział się za Sane, uznając 29-latka za prowodyra konfliktu. Klub zawiesił Mane na mecz z Hoffenheimem. Zawodnik otrzymał, również kare finansową. Stosunki pomiędzy skrzydłowym, a władzami klubu pozostają cały czas napięte. Całą sytuację chce wykorzystać Al-Nassr. Odbyły już się nawet rozmowy pomiędzy Senegalczykiem, a klubem z Saudi Pro League, jednak jak na razie bez konkretów. Bayern jest skłonny sprzedać piłkarza. Sam zawodnik chce pozostać w klubie i walczyć o miejsce w składzie. Póki co Sadio trenuje z Bawarczykami i weźmie udział z zespołem w tournee po Azji.

Sadio Mane – statystyki

Mane dał się poznać z dobrej strony w Salzburgu. W 63 meczach dla Austriaków strzelił 31 goli. Następnie za 23 miliony przeszedł do Southampton. Dla Świętych zagrał w 67 spotkaniach, zdobywając 21 bramek. Dobra postawa na St. Mary’s Stadium poskutkowała transferem do Liverpoolu, za 41,2 milionów euro. Podczas sześciu lat gry dla The Reds zdobył między innymi: mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W sezonie 18/19 zgarnął tytuł króla strzelców Premier League, zdobywając 22 bramki. Latem 2022 roku przeniósł się do Bayernu za 32 milionów euro. Z Bawarczykami świętował mistrzostwo Bundesligi.

Fot. PressFocus