Raków ze skromną zaliczką po pierwszym meczu

27.07.2023

Raków Częstochowa po pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów ma skromną zaliczkę. Pokonała Karabach 3:2, ale piłkarze jak i kibice mogą czuć niedosyt.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Bezbarwna pierwsza połowa

W pierwszej połowie obie drużyny nie grały na optymalnym poziomie. Stwarzały bardzo mało sytuacji, a bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy. Raków i Karabach prawdopodobnie sprawdzali na ile mogą sobie pozwolić, dlatego do przerwy byliśmy świadkami bezbramkowego remisu.

Dobre wznowienie Rakowa

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. W 55. minucie Raków dośrodkował piłkę w pole karne, a po dużym zamieszaniu, do własnej bramki trafił Cafarquliyev. Raków podwyższył na 2:0 po błędzie bramkarza rywali. Fabian Piasecki oddał strzał z główki prosto w Mahammadaliyeva. Futbolówka przeleciała obok koszyczka ustawionego przez bramkarza rywali.

Flashbacki meczu z Mołdawią…

Gdy wydawało się, że Raków jest w kapitalnej sytuacji przed rewanżem, to wszystko się posypało w zaledwie dwie minuty. Katem Medalików okazał się Redon Xhixha. Albańczyk najpierw pokonał Kovacevicia uderzeniem głową, a chwilę później wykończył kontratak.

Bohater Sonny

Debiutu w Rakowie doczekał się Sonny Kittel. Niemiec pojawił się na boisku w 81. minucie. O takim debiucie marzy każdy piłkarz. Niedoszły gracz naszej reprezentacji oddał mocne uderzenie w kierunku bliższego słupka w 91. minucie i ustalił wynik rywalizacji na 3:2.

Skrót meczu Raków Częstochowa – Karabach

Kiedy rewanż i gdzie obstawić Karabach – Raków Częstochowa?

Rewanż II rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się 2 sierpnia (środa) o 18:00. Spotkanie Karabach – Raków Częstochowa możesz już obstawić w BETFAN.