Andre Silva na radarze Realu Sociedad

01.08.2023

Real Sociedad musi szukać nowego napastnika. Po wypuszczeniu Sorlotha do Villarreal, klub z San Sebastian rozpoczął poszukiwania snajpera. W kręgu zainteresowań znalazł się Andre Silva.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Andre Silva łączony z Realem Sociedad

Real Sociedad stracił Alexandra Sorlotha. Norweg po powrocie z wypożyczenia do RB Lipsk wybrał ofertę Villarrealu. Klub z San Sebastian musi więc rozglądać się za nowym piłkarzem, który będzie gwarantował wiele bramek. Real Sociedad chce wykorzystać fakt, że RB Lipsk nabyło Loisa Opendę. Portugalczyk może mieć problemy, aby przebić się do pierwszej jedenastki. W poprzednim sezonie zagrał w 31 spotkaniach w Bundeslidze i strzelił tylko cztery bramki, choć kampanię wcześniej trafiał do siatki aż 11 razy. Portugalski napastnik jest wyceniany przez Transfermarkt na 15 milionów euro i ma kontrakt ważny jeszcze przez 3 lata.

Najlepszy sezon Andre Silvy

Andre Silva w swoim najlepszy sezonie w Bundeslidze strzelił aż 28 ligowych bramek i zanotował sześć asyst. Działacze RB Lipsk ściągając go do siebie mieli więc spore nadzieje. Zapłacili za Portugalczyka 23 miliony euro, ale nigdy nie udało mu się nawiązać do najlepszej kampanii w karierze.