Oficjalnie: Sorloth piłkarzem Villarrealu

26.07.2023

Alexander Sorloth stał się bohaterem zaskakującego transferu. Norweg zmienił RB Lipsk na Villarreal. Żółta Łódź Podwodna za nowego napastnika zapłaciła 10 milionów euro, co jest okazyjną ceną.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Sorloth oficjalnie piłkarzem Villarrealu

Villarreal dokonał bardzo solidnego wzmocnienia. Do klubu za 10 milionów euro dołączył Alexander Sorloth. Norweg bardzo dobrze spisywał się w La Liga w barwach Realu Sociedad, a kwota za piłkarza jest bardzo okazyjna. Rosły napastnik w poprzednim sezonie ligi hiszpańskiej strzelił 12 goli. Kibice Realu Sociedad czują się zdradzeni, ponieważ liczyli, że wypożyczony z RB Lipsk piłkarz wybierze właśnie ich klub. Sorloth z Villarrealem związał się pięcioletnią umową.

Sorloth wypełni lukę po odejściu Jacksona?

Na początku okienka transferowe z klubu odszedł Nicolas Jackson. Zawodnik został kupiony przez Chelsea za 37 milionów euro. Od tego czasu włodarze Villarrealu szukali nowego napastnika, który zagwarantuje kilkanaście goli w sezonie. Zdecydowali się sięgnąć po sprawdzonego Sorlotha. Norweg jest byłym królem strzelców ligi tureckiej. Udowodnił też, że dobrze odnajduje się w realiach stawianych przez La Liga. Był dwukrotnie wypożyczony z RB Lipsk do Realu Sociedad, a w minionym sezonie strzelił 12 bramek w lidze i zanotował trzy asysty.

Villarreal nie próżnuje podczas trwającego rynku transferowego. Na Estadio de la Cerámica trafili już między innymi Ben Brereton Diaz, Denis Suarez, Santi Comesana, Ilias Akhomach i Ramón Terrats.

Fot. villarrealcf.es