Hernán Crespo po dłuższej przerwie wraca do roli trenera!
19.12.2018

Nie wszyscy piłkarze decydując się na rolę trenerów, osiągają wielkie sukcesy. Takim przykładem jest chociażby Hernán Crespo. Argentyńczyk jak na razie prowadził w swojej trenerskiej przygodzie dwa zespoły. Teraz przed byłym piłkarzem m.in. Chelsea, nowe wyzwanie. 

Śmiało można powiedzieć, że w Argentynie mało kto zna Serie A tak jak Hernán Crespo. 43- latek podczas swojej piłkarskiej przygody reprezentował barwy takich zespołów jak Parma, Lazio Rzym, Inter, Milan czy Genoa. Dodatkowo, Argentyńczyk przez pewien czas przebywał w londyńskiej Chelsea. Karierę piłkarską, Crespo zakońćzył w 2012 roku.

Dwa lata po zawieszeniu butów na kołek, Hernán zajął się szkoleniem zawodników, a dokładniej pracowaniem z młodymi piłkarzami. Niecały rok Crespo spędził w Parmie, prowadząc zespół U-19. Pracę w tym klubie, były napastnik zakończył pod koniec czerwca 2015 roku, przenosząc się od razu do Modeny.

W tej drużynie, Crespo nie zabawił na długo. Klub zwolnił Argentyńczyka 26 marca 2016 roku. Powód? Bardzo słabe wyniki zespołu. Hernán w trakcie 35 spotkań w Modenie utrzymywał średnią liczbę punktów zdobytych w meczu na poziomie 1.09. Nikogo zatem nie dziwiła decyzja zarządu.

Argentyńczyk po dłuższej przerwie wraca jednak na ławkę trenerską. Crespo będzie prowadził zespół CA Banfield, który na co dzień występuje w Primera Divison (liga argentyńska).