Camilo Mena ma zostać piłkarzem Lechii Gdańsk

04.08.2023

Młoda gwiazda ligi łotewskiej – Camilo Mena, ma zostać zawodnikiem Lechii Gdańsk. Kolumbijczyk poprzednie pół roku spędził na wypożyczeniu w Jagiellonii Białystok.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Camilo Mena zasili Lechię Gdańsk

Jak donosi Jakub Seweryn ze Sport.pl, Camilo Mena zasili Lechię Gdańsk, a oficjalne ogłoszenie transferu jest kwestią czasu. Kolumbijczyk chciał trafić do Rakowa, a Medaliki także wykazały nim zainteresowanie. Mistrz Polski nie spełnił jednak oczekiwań finansowych Valmiery, która ma tego samego właściciela co Lechia Gdańsk. Właśnie dzięki tym koneksjom Camilo Mena zasili klub z 1. ligi. Zawodnik jest już w Gdańsku, a według informacji Jakuba Seweryna, już w piątek zostanie oficjalnie ogłoszony.

Obiecujący transfer?

Statystyki Camilo Meny w lidze łotewskiej biły na głowę. W sezonie 2022 strzelił 14 goli i zanotował 12 asyst w 35 meczach. 20-latek trafił już nawet w eliminacjach europejskich pucharów. Widząc postępy Kolumbijczyka, na pół sezonu postanowiła go wypożyczyć Jagiellonia Białystok. Miało to miejsce w rundzie wiosennej. Camilo Mena nie wygrał rywalizacji z Gualem i Imazem i mecze rozpoczynał z ławki rezerwowych, wcześniej jednak zmagał się z kontuzją. W Jadze wystąpił w siedmiu meczach, tylko raz od początku spotkania. Nie strzelił żadnego gola, ani nie zanotował asysty i w Białymstoku okazał się kompletnym niewypałem. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 900 tysięcy euro.

Fot. Pressfocus