Micky van de Ven zostanie piłkarzem Tottenhamu

04.08.2023

Tottenham wzmacnia się przed startem nowego sezonu. Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, nowym piłkarzem drużyny Kogutów zostanie, 22-letni obrońca – Micky van de Ven.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Rozsądne wzmocnienia Tottenhamu przed startem nowego sezonu

Wokół Tottenhamu w obecnym okienku transferowym jest głośno z powodu możliwego odejścia największej gwiazdy klubu, Harrego Kanea. Koguty w ostatniej kampanii Premier League zajęły dopiero 8. miejsce. Można, więc mówić o wielkim rozczarowaniu. Przed startem nowych rozgrywek Tottenham dokonał już ciekawych transferów. Wzmocnienia zespołu prezentują się bardzo solidnie.

Do Klubu dołączyli między innymi Pedro Porro oraz Dejan Kulusevski tak więc piłkarze, którzy wcześniej byli wypożyczeni do Tottenhamu. Oprócz wspomnianych zawodników do zespołu przyszedł, również James Maddison. Anglik w drużynie Leicester grał pierwsze skrzypce. Po spadku Lisów do niższej klasy rozgrywkowej, Koguty wykorzystały sytuację i zakontraktowały pomocnika. 26-latek w nowym klubie może rozwinąć skrzydła. Według informacji podanych przez Fabrizio Romano, do grona wspomnianych wcześniej piłkarzy dołączy Micky van de Ven. 22-letni Holender trafi do Premier League z Wolfsburga. Koszt transferu razem z zawartymi w nim dodatkami wyniesie 50 milionów euro. Piłkarz podpisze 5-letnią umowę. Micky van de Ven wyceniany jest przez portal Transfermarkt na 30 milionów euro.

Czego możemy spodziewać się po Kogutach w nowym sezonie Premier League?

Jeszcze nie tak dawno, za kadencji Mauricio Pochettino, Koguty walczyły o najwyższe cele. Argentyński szkoleniowiec wprowadził Tottenham na najwyższy poziom. Klub był faworytem w wyścigu zespołów Premier League o Ligę Mistrzów, a nawet jednym z kandydatów do triumfu w lidze angielskiej. Podczas kompani Pochettino, Tottenham w sezonie 2018/19 znalazł się w finale Champions League, gdzie przegrał z Liverpoolem 2:0. Po odejściu argentyńskiego managera, Koguty nie prezentują się już tak solidnie. W poprzednim sezonie klub zajął dopiero 8. miejsce w lidze.