Gent – analiza rywala Pogoni Szczecin

07.08.2023

Pogoń Szczecin w III rundzie eliminacji europejskich pucharów trafiła najgorzej ze wszystkich klubów Ekstraklasy. Zagra z Gent, belgijski klub będzie piekielnie trudnym przeciwnikiem.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Gent – analiza rywala

Gent będzie niezwykle trudnym rywalem do pokonania. W poprzednim sezonie zajął piąte miejsce w lidze belgijskiej, ale obecnie jest jej wiceliderem. Swoją siłę pokazał w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Rozprawił się w dwumeczu z Ziliną aż 10:3!

Gent nie jest dobrze wspominany przez polskie kluby. Dwa sezony temu trafił na niego Raków Częstochowa. Medaliki w Belgii przegrały 0:3, a u siebie triumfowały 1:0 i odpadły z eliminacji Ligi Konferencji. Wcześniej ofiarą Gent była Jagiellonia Białystok. Duma Podlasia dwukrotnie przegrała z Belgami (1:3 i 0:1).

Gent – wartość klubu i zawodników

Gent według portalu Transfermarkt jest wyceniany na ponad 81 milionów euro. Dla porównania, Raków warty jest niecałe 40 milionów, a Pogoń Szczecin 13,5 miliona euro. Różnica klas w przypadku belgijskiego klubu, a drużyny z Ekstraklasy jest więc dosyć spora. Najdroższym piłkarzem jest Gift Orban. Wyceniany jest na wiele więcej niż sama Pogoń, ponieważ na aż 20 milionów euro. W poprzednim sezonie strzelił 15 goli w 16 meczach ligowych, a do tego zanotował dwie asysty. Jest jednym z najlepszych Nigeryjczyków młodego pokolenia. Warto też uważać na Hugo Cuypersa. Bardziej doświadczony Belg strzelił w poprzednim sezonie Jupiler League aż 27 goli.

Kiedy mecze Pogoni Szczecin z Gent?

Eliminacje Ligi Konferencji odbywają się zazwyczaj w czwartek, ale w przypadku tego dwumeczu będzie wyjątek. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 9 sierpnia (środa), a drugie na 17 sierpnia (czwartek).