Eden Hazard na dłużej w nowej roli? “Powiedział mi, że bardzo lubi grać na tej pozycji”
21.12.2018

Jedną z największych bolączek Maurizio Sarriego jest pozycja napastnika w Chelsea. Obaj nominalni zawodnicy (Morata i Giroud) spisują się poniżej swoich oczekiwań. W związku z tym, włoski szkoleniowiec zadecydował, że Eden Hazard zagra na nietypowej dla siebie pozycji. Analizując słowa Sarriego, można odnieść wrażenie, że Belg będzie regularnie występować na fałszywej dziewiątce. 

Hazard w tym sezonie po raz pierwszy zagrał na nowej pozycji w meczu z Manchesterem City. Takie posunięcie Sarriego zdało egzamin w stu procentach, gdyż Chelsea wygrała spotkanie 2-0, a Belg zaliczył w spotkaniu dwie istotne asysty.

Postawa Edena na tyle spodobała się włoskiemu szkoleniowcowi, że Maurizio Sarri nawet w spotkaniu z Brighton ustawił Hazarda na nietypowej pozycji. W tej rywalizacji, Belg strzelił gola oraz zaliczył kolejną asystę.

Choć sam piłkarz wielokrotnie wypowiadał się w mediach, że taka rola nie do końca mu pasuje, to Sarri na przedmeczowej konferencji przedstawił zupełnie inne stanowisko zawodnika – Eden powiedział mi, że bardzo lubi grać na tej pozycji. Nie byłem tutaj w zeszłym sezonie, dlatego nie wiem dlaczego Eden mówił coś takiego ludziom. W tym momencie on bardzo chce grać w tym miejscu na boisku. Nie ma bowiem najlepszej pozycji dla Hazarda. To fantastyczny piłkarz z niesamowitymi możliwościami. On musi być wolny na boisku. 

Jeśli Chelsea w trakcie zimowego okna transferowego nie sprowadzi żadnego napastnika na Stamford Bridge, to niewykluczone, że Eden Hazard będzie występować w nowej roli znacznie częściej.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!