Trener Włochów zrezygnował z pełnienia funkcji selekcjonera

13.08.2023

Sensacyjne informacje napływają z Włoch. Jak podają media, Roberto Mancini podał się do dymisji i tym samym przestanie pełnić funkcje selekcjonera reprezentacji narodowej.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Roberto Mancini przestał pełnić funkcje trenera reprezentacji Włoch

Mancini selekcjonerem kadry Włoch był od 2018 roku. Kiedy były manager, między innymi Manchesteru City, objął stanowisko trenera reprezentacji swojego kraju, Azzurri nie przeżywała najlepszego czasu. Italia nie awansowała na Mistrzostwa Świata 2018. Ostatni okres panowania Manciniego był słodko gorzki. Drużyna Włoch w 2021 roku wygrała mistrzostwa Europy. Niestety nie udało im się zakwalifikować na mundial w Katarze w 2022 roku. Mimo braku awansu, reprezentacja Azzurich chciała, aby Mancini kontynuował swoją pracę. W niedziele media poinformowały, że włoski selekcjoner postanowił podać się do dymisji i opuścił kadrę swojego kraju. Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą selekcjonera.

Bilans Manciniego jako selekcjoner

Roberto Manini prowadził reprezentację Azzurrich w 61 spotkaniach. Drużyna Włoch w tym czasie wygrała w 39 meczach, 13 razy remisowała oraz zanotowała 9 porażek.