Inter aspirując do mistrzostwa ma wygórowane oczekiwania?

17.08.2023

Tuttosport – turyńska gazeta uważa, że aspiracje Interu są wygórowane. Nerazzurri celują w mistrzostwo. Czy Tuttosport ma racje w swoich przeświadczeniach?

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Wygórowane oczekiwania Interu czy niechęć turyńskiej gazety?

Tuttosport niedawno podał informację, że mistrzowskie aspiracje Interu są wygórowane. Sezon Serie A ruszy już w sobotę 19 sierpnia. Nerazzurri w pierwszej kolejce zagrają z Monzą. Bukmacherzy przewidują, że to właśnie Inter ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się mediolańska gazeta Tuttosport. Jako argument podaje, że swoimi transferami Inter w najlepszym wypadku nie obniżył jakości zespołu i powinien obniżyć oczekiwania do jakości kadry.

Inter ma najbardziej szeroki skład w Serie A. Simone Inzaghi dysponuje co najmniej solidnymi zmiennikami na każdej pozycji. Z klubu co prawda odszedł filar obrony – Milan Skriniar, ale Inter nauczył sobie radzić bez Słowaka i najlepszy okres gry Nerazzurrich przypadł właśnie na kontuzję tego stopera. Bolesna z pewnością jest strata Onany, ale w jego miejsce został ściągnięty solidny Sommer. Wymieniona została nieco także linia ataku. Odeszli Dżeko i Lukaku, a przyszli Thuram i Arnautović. W poprzednim sezonie ligowym pierwsza dwójka strzeliła łącznie 19 goli (Dżeko 9, Lukaku 10), natomiast nowi napastnicy Interu uzbierali razem 23 bramki (Thuram 13, Arnautovic 10).

Osłabieniu uległ środek pola? Też nie, strata Brozovicia z pewnością była bolesna dla kibiców Interu, ale Nerazzurri szybko wypełnili lukę. Do klubu przyszedł jeden z najbardziej obiecujących pomocników Serie A – Davide Frattesi, który jest aż o siedem lat młodszy od Brozovica.