Piotr Zieliński jednak zostanie w Napoli na dłużej!

23.08.2023

Piotr Zieliński mimo ostatniej oferty z Arabii Saudyjskiej zdecydował się pozostać w Napoli. Oficjalny komunikat klubu Serie A w sprawie przedłużenia kontraktu reprezentanta Polski powinien nastąpić już niedługo.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Zieliński odrzucił ofertę Saudyjczyków i postanowił zostać w Napoli

Piotr Zieliński w ostatnim czasie był bohaterem głośnej sagi transferowej. 29-latkiem interesował się klub z Arabii Saudyjskiej – Al Ahli. Nie było wiadome, czy reprezentant Polski zdecyduje się na przenosiny na Półwysep Arabski. Jak podaje Il Mattin, pomocnik postanowił przedłużyć kontrakt z Napoli. Zieliński musi się liczyć jednak z obniżeniem wynagrodzenia. Poprzedni kontrakt przynosił piłkarzowi 4,5 miliona euro rocznie. Nowa umowa obowiązywać będzie do czerwca 2026 roku, na jej mocy piłkarz zarabiał będzie 3 miliony euro rocznie. Oficjalne ogłoszenie przedłużenia kontraktu 29-latka z klubem powinna nastąpić w najbliższym czasie.

W poprzednim sezonie Zieliński przyczynił się do mistrzostwa Napoli

Reprezentant naszego kraju w poprzednim sezonie był bardzo ważną postacią w drużynie mistrza Włoch. Napoli wygrało Serie A z 16. punktową przewagą nad drugim zespołem w lidze – Lazio. Zieliński dołożył swoją cegiełkę do końcowego triumfu klubu. W zeszłych rozgrywkach zagrał w 48 spotkaniach, strzelił 7 goli i zaliczył 11 asyst. Pomocnik jest piłkarzem Napoli od 2016 roku. Wtedy przeniósł się z Udinese za 16 milionów euro. Łącznie dla aktualnego mistrza Włoch zawodnik wystąpił w 330 meczach, zdobył 47 goli oraz 44 razy asystował kolegą z drużyny.

Kiedy Napoli zagra kolejny mecz?

Mistrzowie Włoch kolejne swoje spotkanie rozegrają 27 sierpnia o godzinie 20:45. Rywalem klubu w którym występuje polski pomocnik będzie Sassuolo. Mecz odbędzie się na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu.

Fot. PressFocus