Wywiad tygodnia #6 ,,Uważam, że nie możemy tego tolerować”

27.08.2023

Andres Iniesta wyraził swoją opinie na temat kontrowersyjnego zachowania jakiego dopuścił się prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Luis Rubiales podczas wręczania medali Hiszpanką, pocałował jedną z zawodniczek.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Andres Iniesta potępia zachowanie prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej

Reprezentantki Hiszpanii zostały mistrzyniami świata. W finale pokonały Angielki 1:0. Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej podczas wręczania medali dopuścił się skandalicznego zachowania. Pocałował jedną z zawodniczek reprezentacji swojego kraju. Rubiales został zawieszony przez FIFA na 90 dni, a zawodniczki reprezentacji Hiszpanii uważają, że to za mało i domagają się usunięcia prezesa z jego stanowiska. O całej sprawie zrobiło się na tyle głośno, że kontrowersyjny czyn prezesa położył cień na osiągnięcie piłkarek z Półwyspu Iberyjskiego. Skandaliczne zachowanie potępia również były reprezentant Hiszpanii, Andreas Iniesta. Dawny zawodnik Barcelony w krytycznych słowach odniósł się do czynu Luisa Rubialesa.

„Po tym, co wydarzyło się w tym tygodniu, chciałbym wrazić mój smutek jako ojciec trzech córek, męża i piłkarza, w obliczu wydarzeń, których doświadczamy w naszej piłce i wokół hiszpańskiej drużyny kobiet. Uważam, że nie możemy tolerować występów takich jak te, które widzieliśmy, a które zniweczyły osiągnięcie tak ważne, jak zdobycie Pucharu Świata. Nie mogę sobie wyobrazić uczucia, jakie muszą teraz odczuwać wszystkie zawodniczki reprezentacji narodowej, gdy nie mówią o wspaniałym turnieju, które rozegrały, i fantastycznym futbolu, którego nas nauczyły. Szkoda, że ta ​​piękna historia została brudna” – Powiedział Andrea Iniesta.

,,Zamiast tego musieliśmy znosić prezydenta, który utrzymał swoje stanowisko i który nie przyznał, że jego zachowanie było niedopuszczalne i szkodzi wizerunkowi naszego kraju i naszej piłki nożnej na całym świecie” – dodaje były reprezentant Hiszpanii.

Fot. PressFocus