Klub Championship z najlepszym bilansem w letnim okienku transferowym

02.09.2023
Ostatnia aktualizacja 3 września, 2023 o 13:20

W Piątek zakończyło się okienko transferowe. Podczas obecnego lata doszło do wielu ciekawych roszad między drużynami. Który klub może pochwalić się najlepszym bilansem podczas trwania okienka transferowego?

⬅️ Kliknij tutaj, aby skorzystać z promocji ⬅️  

Arsenal - United promocja

Tego lata byliśmy świadkami zaskakujących transferów

Obecnego lata kluby na wzmocnienia przeznaczyły mnóstwo pieniędzy. Wielu piłkarzy z europejskich drużyn przeniosło się do Arabii Saudyjskiej. Saudyjczycy oferowali w zamian wysokie kwoty odstępnego. Również zespoły z najważniejszych lig świata ulepszały swoje ekipy. Niektóre zespoły potrafiły mądrze zainwestować zarobione pieniądze, a innym nie udało się zastąpić swoich gwiazd. Najlepszym bilansem transferowym podczas letniego okienka może pochwalić się Southampton oraz Barcelona.

transfemarkt

Southampton

Klub Championship przyzwyczaił nas, że co roku pozbywa się wyróżniających się piłkarzy za niemałe pieniądze. Święci na wzmocnienia przeznaczyli ponad 21 mln euro, a dzięki sprzedaży zawodników zarobili około 176 mln euro. Z klubu odeszli piłkarze tacy jak: Nathan Tella (23,30 mln euro), Tino Livramento (37,20 mln euro), James Ward-Prowse (34,80 mln euro)  i Romeo Lavia (62,10 mln euro). Kibice Southampton najbardziej ubolewają nad odejście Ward-Prowsea. Piłkarz był kapitanem zespołu oraz kluczowym zawodnikiem w ostatnich latach. Drugim piłkarzem, za którym tęsknić będą fani jest Romeo Lavia. 19-latek był jednym z najlepszych graczy Świętych w ostatnim sezonie.

Barcelona

Aktualny mistrz Hiszpanii może pochwalić się zyskiem rzędu 102 milionów euro. Duma Katalonii wydała raptem 3,40 mln na Oriola Romeu. Do Barcelony wprawdzie dołączyli znakomici piłkarze, jednak klub z Katalonii wypożyczał ich lub udało im się pozyskiwać zawodników za darmo. Tego lata do Barcelony dołączyli między innymi: João Félix (wypożyczenie), João Cancelo (wypożyczenie), Iñigo Martínez (za darmo) oraz Ilkay Gündogan (za darmo). Najwięcej pieniędzy Barcelona zarobiła na Dembélé (50 mln euro) i Griezmannie (20 mln euro).