Gennaro Gattuso wróci na ławkę trenerską? Włoch bliski objęcia Lyonu

11.09.2023

Laurent Blanc przestał pełnić funkcje trenera drużyny Lyonu. Wiele wskazuje na to, że zastępcą francuskiego szkoleniowca zostanie Gennaro Gattuso.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Czy Gattuso będzie lekarstwem na problemy Lyonu?

Laurent Blanc prowadził Olympique Lyon od października 2022 roku. W poprzednim sezonie francuski zespół spisywał się poniżej oczekiwań i zajął dopiero 7. miejsce w ligowej tabeli. Oznacza to, że nie zobaczymy drużyny Lyonu w europejskich pucharach w nadchodzącej edycji. Klub Ligue 1 również w tym sezonie zawodzi. Zespół do niedawana prowadzony przez byłego selekcjonera reprezentacji Francji zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligi francuskiej, z dorobkiem zaledwie 1 pktu po 4. kolejkach. Działacze klubu wraz z Laurentem Blancem doszli do porozumienia i 57-latek w poniedziałek przestał pełnić funkcje trenera Olympique Lyonu. Jak donoszą media, nowym kandydatem na szkoleniowca francuskiej drużyny jest Gennaro Gattuso.

Ostatnim klubem jaki prowadził 45-latek była Valencia. Włoch poprowadził zespół Nietoperzy w 22 spotkaniach. Po serii nie najlepszych wyników zarząd drużyny La Liga postanowił rozstać się z Gattuso. Były reprezentant Azzurrich od stycznia obecnego roku pozostaje bezrobotny. Oprócz Valencii Gennaro Gattuso trenował takie zespoły jak: Napoli i AC Milan. Wiele wskazuje na to, że Włoch wkrótce obejmie Lyon. Z informacji podanych przez media wynika, że klub Ligue 1 oraz 45-latek dogadują ostatnie szczegóły kontraktu.

Gennaro Gattuso znany z występów w AC Milanie

Gennaro Gattuso jako piłkarz znany był ze swojego twardego charakteru. Przez Większość swojej kariery bronił barw Milanu. Na San Siro spędził 13 lat. Razem z ekipą Rossonerich świętował między innymi: 2-krotnie zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz 2-krotnie zdobył mistrzostwo Serie A.