Ciężka kontuzja Jakuba Modera, wciąż nie wiadomo kiedy wróci do gry

12.09.2023

Jakub Moder pozostaje poza boiskiem od kwietnia 2022 roku. Piłkarz doznał poważnego urazu, zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Czy zawodnik Brighton wróci do dobrej dyspozycji?

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Jakub Moder zmaga się z poważnym urazem

Jakub Moder ostatni mecz rozegrał w kwietniu 2022 roku przeciwko Norwich. Jak wykazały diagnozy lekarzy, pomocnik zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Wiadome było, że przy tak poważnej kontuzji, 24-lateka będzie czekała dłuższa przerwa w grze. Był piłkarz Lecha Poznań walczył z czasem, aby wyleczyć się na mistrzostwa świata w Katarze. Zawodnik jednak nie doszedł do pełni sprawności. Jak się okazuje, uraz Modera jest bardziej poważny niż się wydawało i młody piłkarz pauzuje do teraz. Nadal nie wiadomo, kiedy pomocnik Brighton wróci w pełni zdrowia na boisko.

24-latek wykazuje ogromny talent. Podczas gry w Ekstraklasie był jednym z lepszych piłkarzy w całej lidze. Jego dobra dyspozycja zaowocowała transferem do Brighton. Na początku sezonu 2020/2021 pomocnik przebił się do pierwszej drużyny klubu Premier Legue. Jakub Moder w tamtym sezonie zanotował 13 spotkań w zespole Mew. W kolejnych rozgrywkach, przed doznaniem wspomnianego wcześniej urazu, piłkarz był pierwszym wyborem w drużynie Grahama Pottera. Łączne dla Brighton rozegrał 45 meczów, zdobył 2 gole i zanotował 4 asysty.

Moder najdrożej sprzedanym piłkarzem z Ekstraklasy

Jakub Moder wraz z Kacprem Kozłowskim jest najdrożej sprzedanym piłkarzem z Ekstraklasy. Obydwaj piłkarze za 11 mln euro trafili do Brighton. Moder przeniósł się do zespołu Mew z Lecha Poznań, a Kozłowski z Pogoni Szczecin. Były piłkarz Kolejorza dla poznańskiej drużyny wystąpił w 56 meczach, w których strzelił 9 bramek i zaliczył 9 asyst.