Sytuacja w grupach eliminacji Euro 2024

13.09.2023

Za nami kolejne mecze eliminacji euro 2024. Po nieudanym zgrupowaniu reprezentacja Polski spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Sprawdź jak wygląda sytuacja w grupach eliminacji Euro 2024.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Gruba A

W grupie A mamy nieoczywistego lidera. Reprezentacja Szkocji idzie jak burza w meczach eliminacyjnych, wygrywając wszystkie dotychczasowe spotkania i to oni są na szczycie tabeli. Szkocja zgromadziła do tej pory 15 pktów. Druga Hiszpania ma 9 pktów. Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego ma jeden mecz rozegrany mniej.

Grupa B

W grupie B bez niespodzianek. Francuzi z kompletem pktów znajdują się na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu znajduje się reprezentacja Holandii, która w pierwszym meczu uległa Francji 4:0. Przy następnym zgrupowaniu zmierzą się dwie najlepsze reprezentacje tej grupy.

Grupa C

Anglia po 5 meczach zdobyła 13 pktów, co daje im pozycję lidera. Synowie Albionu stracili pierwsze pkty w sobotnim meczu z Ukrainą na stadionie we Wrocławiu. 3 drużyny w tej grupie zgromadziły na swoim koncie po 7 pktów. Są to: Włochy, Ukraina, Macedonia Północna.

Grupa D

Bardzo ciekawa grupa, w której 4 drużyny mają realne szanse na awans. Z dorobkiem 10 pktów na szczycie znajduje się Chorwacja. Tuż za nimi z taką samą liczbą oczek uplasowała się reprezentacja Turcji.

Grupa E

Grupa E, grupa reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni minionego zgrupowania nie mogą zaliczyć do udanych. Po wymęczonym zwycięstwie z Wyspami Owczymi nastąpiła bolesna porażka z Albanią. Polacy znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Liderem naszej grupy jest zespół Albanii.

Grupa F

Belgia oraz Austria walczą o pozycje lidera. W następnej kolejce dojdzie do starcia obu ekip. W obecnej chwili dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu na pierwszym miejscu znajduje się reprezentacja Belgii z 13. pktami.

Grupa G

Węgry oraz Serbia z 10. pktami na koncie znajdują się na szczycie swojej grupy. Warto jednak zaznaczyć, że Węgrzy mają jedno spotkanie rozegrane mniej.

Grupa H

Również wyrównana grupa. 4 zespoły z szansami na awans na Euro 2024. Na pierwszym miejscu w tabeli znajduje się reprezentacja Słowenii z 13. pktami na koncie.

Grupa I

Na czele tabeli z ilością 14. pktów znajduje się reprezentacja Szwajcarii. Tuż za nimi z 12. pktami jest zespół Rumunii. Grupę I z 2. pktami na koncie zamyka reprezentacja Andory.

Grupa J

W grupie J samotnym liderem jest reprezentacja Portugalii. Portugalczycy wygrali wszystkie dotychczasowe mecze nie tracąc w nich żadnej bramki.