Oficjalnie: Kolejny Polak zawodnikiem klubu ligi saudyjskiej

13.09.2023

Po transferze Grzegorza Krychowiaka przyszedł czas na kolejnego Polaka w Arabii Saudyjskiej. Były piłkarz Legii Warszawa, Konrad Michalak oficjalnie został przestawiony jako nowy zawodnik drugoligowego klubu Arabii Saudyjskiej – Ohod Club.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Konrad Michalak dołącza do ligi Arabii Saudyjskiej

Konrad Michalak swoją przygodę z piłką rozpoczął na polskich boiskach. Zawodnik w Ekstraklasie występował w Legii Warszawa, Wiśle Płock oraz Lechii Gdańsk. 25-latek łącznie na najwyższym poziomie ligowym w naszym kraju zagrał w 53 meczach, w których strzelił 2 bramki i zanotował 6 asyst. W 2019 roku napastnik zdecydował się na przenosiny do rosyjskiego klubu, Akhmatu Grozny. Legia otrzymała za zawodnika 1,5 mln euro. Następnie Konrad Michalak spędził kilka sezonów na wypożyczeniach w tureckich zespołach. Napastnik w Turcji rozgrywał mecze dla Ankaragücü, Rizesporu, oraz Rizespor.

Ostatni ze wspomnianych klubów zdecydował się na wykupienie zawodnika z rosyjskiej drużyny, za 500 tysięcy euro. Piłkarz spędził w Rizesporze cały miniony sezon, gdzie wystąpił w 31 spotkaniach i zdobył po jednej bramce i asyście. 25-latek tego lata przeniósł się do Ohod Club. Saudyjski zespół zapłacił za napastnika 1,1 mln euro. Portal Transfermarkt wycenia Michalaka na 1,7 mln euro. Oficjalny profil klubu przedstawił Polaka jako ich nowego piłkarza. Tym samym Kondrad Michalak stał się drugim Polakiem, po Grzegorzu Krychowiaku występującym w Arabii Saudyjskiej.

Statystyki Konrada Michalaka w młodzieżowych drużynach reprezentacji Polski

Konrad Michalak w przeszłości występował w młodzieżowych drużynach reprezentacji Polski. Dla zespołu U20 wystąpił w 8 spotkaniach, gdzie strzelił 2 gole. W kadrze U21 zadebiutował za kadencji byłego trenera kadry narodowej, Czesława Michniewicza. Dla drużyny do lat 21 zagrał w 15 spotkaniach, co przełożyło się na 3 bramki.