Media: Fernando Santos został zwolniony z reprezentacji Polski

13.09.2023

Na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski, Biało-Czerwoni zaprezentowali się bardzo słabo. Polacy wymęczyli zwycięstwo z Wyspami Owczymi, a w kolejnym meczu nasza kadra w kiepskim stylu przegrała z Albanią. Nie najlepsza gra i słabe wyniki sprawiły, że Fernando Santos znalazł się pod ostrzałem mediów. Z informacji podanych przez Piotra Koźmińskiego wynika, że Portugalczyk został zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Fernando Santos wkrótce przestanie sprawować funkcje selekcjonera reprezentacji Polski

Fernando Santos od momentu przejęcia reprezentacji Polski, poprowadził Biało-Czerwonych w 6 meczach. Portugalczyk razem z Portugalią sięgnął po puchar Euro 2016. Z tego powodu wobec 68-latka polscy kibice mieli spore oczekiwania. Styl gry pod wodzą Santosa jednak nie porywa, nie widać rozwoju drużyny, a sama reprezentacja nie osiąga pozytywnych wyników. Po przegranej z Albanią, Polska bardzo skomplikowała sobie sytuację w swojej grupie eliminacji Euro 2024. Biało-Czerwoni spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Wszystko to sprawiło, że przygoda trenera z reprezentacją Polski prawdopodobnie wkrótce dobiegnie końca. W poniedziałek odbyło się spotkanie prezesa PZPN z Portugalczykiem. Jak się okazało po spotkaniu, selekcjoner nie został zwolnionych. Następnie media informowały, że dojdzie do kolejnej wizyty Fernando Santosa w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Piotr Koźmiński z portalu Wirtualna Polska przekazał informacje, że portugalski trener został zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Na razie nie wiadomo kto zostanie nowym trenerem Biało-Czerwonych. Głównymi faworytami do objęcia posady są Marek Papszun i Maciej Skorża. Wysoko w notowaniach mediów znajdują się również był trener Polaków, Adam Nawałka oraz obecny szkoleionwiec drużyny U21, Michał Probierz.

kozminski

For. PressFocus