Matka Harry’ego Maguire’a wydała specjalne oświadczenie

14.09.2023

Harry Maguire od kilku sezonów jest nieustannie obiektem kpin, wyzwisk oraz często obarczany jest za niepowodzenia swoich drużyn. Patrząc na cierpienia syna, matka obrońcy reprezentacji Anglii wydała specjalny komunikat.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Matka Maguire’a wsparła piłkarza reprezentacji Anglii

Harry Maguire od jakieś czasu stał się pośmiewiskiem w świece futbolu. Kibice Manchesteru United oraz reprezentacji Anglii zrzucają winę na obrońce za każde niepowodzenie tych drużyn. W niedawnym meczu między Anglią a Szkocją wygranym przez Anglików 3:1, Harry Maguire strzelił bramkę samobójczą. 30-latek za swoje niefortunne zagranie musiał zmierzyć się z ogromną krytyką, a także ponowie stał się celem drwin ze strony internautów. W obronie piłkarza Czerwonych Diabłów stanęła matka piłkarza, która wydała specjale oświadczenie wspierające syna.

„Jako mama widzę poziom negatywnych i obelżywych komentarzy ze strony niektórych fanów, ekspertów i mediów, co jest haniebne i całkowicie nie do przyjęcia w każdym środowisku, nieważne, że ktoś pracuje dla klubu i kraju”.

„Jak zwykle byłam na trybunach, to nie do przyjęcia, co powstało z niczego”.

„Rozumiem, że w świecie futbolu są wzloty i upadki, pozytywne i negatywne, ale to, co otrzymuje Harry, wykracza daleko poza futbol”.

„Dla mnie patrzenie, jak przechodzi przez to, przez co przechodzi, nie jest w porządku. Nie chciałbym widzieć, jak inni rodzice lub gracze przechodzą przez to w przyszłości, zwłaszcza młodzi chłopcy i dziewczęta, którzy dzisiaj przebijają się przez szeregi”.

„Harry ma ogromne serce, jest silny psychicznie i potrafi sobie z tym poradzić, tak jak by sobie nie poradzili”.

„Nie życzę nikomu takich nadużyć”.

Harry Maguire był najdroższym obrońcą w historii

W 2019 roku Maguire trafił do Manchesteru United z Leicester za 87 mln euro, czyniąc go najdroższym obrońcą w historii futbolu. Tego lata stracił miano najdroższego na rzecz Josko Gvardiola, który za kwotę 90 mln euro przeniósł się z RB Lipska do Manchesteru City.

Fot. PressFocus