Odważne słowa Buffona – “To skandal, że Neymar nie wygrał jeszcze Złotej Piłki”
31.12.2018

Gianluigi Buffon wybrał sobie całkiem wygodne miejsce na zakończenie piłkarskiej kariery. Włoski bramkarz od początku sezonu występuje w barwach PSG. Gra w takim klubie powoduje, że piłkarza otaczają zawodnicy światowej klasy.

Warto zaznaczyć, że legenda Juventusu nie przybyła do Paryża tylko po to, by oglądać świetnych piłkarzy z ławki i zgarniać przyzwoitą tygodniówkę. Gianluigi Buffon rozegrał w obecnym sezonie już osiem spotkań w lidze. Dodatkowo Włoch ma na swoim koncie dwa występy w Lidze Mistrzów oraz mecz w Pucharze Francji i Superpucharze.

W ostatnim wywiadzie, Gigi skupił się nie tylko na sobie, ale również na zawodnikach z drużyny. Bramkarz PSG wypowiedział się na temat Neymara i Mbappe – Grałem z wieloma mistrzami i chciałem zagrać z każdym, również z Ronaldo. To nie znaczy jednak, że w Paryżu nie ma mistrzów. Mbappe i Neymar mają do tego predyspozycje. Powiedziałem Brazylijczykowi, że fakt iż nie ma jeszcze Złotej Piłki, to skandal. On powinien być wściekły. Neymar i Kylian mają niesamowity talent, oni mogą dominować przez dziesięć lat. 

Słowa włoskiego bramkarza są o tyle odważne, iż trudno znaleźć moment w ostatnich latach, w którym Neymar rzeczywiście całkowicie zasługiwał na takie wyróżnienie. Oczywiście Brazylijczyk to światowa czołówka, jednakże cały czas wydaje się, że do miana najlepszego w Europie jeszcze mu brakuje.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!