Sławomir Peszko został trenerem. Poprowadzi Wieczystą Kraków

18.09.2023

Sensacyjne wieści napływają z Krakowa. III ligowy klub, Wieczysta Kraków ogłosił, że ich tymczasowym trenerem został były reprezentant Polski, Sławomir Peszko.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Sławomir Peszko został tymczasowym trenerem Wieczystej Kraków

Nic nie wskazywało na to, że Sławomir Peszko zostanie trenerem. 38-latek nie zgłaszał wcześniej chęci, aby spróbować swoich sił na stanowisku szkoleniowca. Klub z III ligi, Wieczysta Kraków ogłosił, że dotychczasowy trener, Maciej Musiał przestał sprawować funkcję szkoleniowca drużyny. Jego następcą został 44-krotny reprezentant Polski, Sławomir Peszko.

Maciej Musiał został trenerem Wieczystej przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Szkoleniowiec poprowadził klub z Krakowa w 8 spotkaniach ligowych. Drużyna zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 15. punktów. Klub podjął decyzję o rozstaniu z Maciejem Musiałem. W rolę tymczasowego trenera wcieli się Sławomir Peszko. 38-latkek podczas swojej kariery piłkarskiej występował między innymi w takich klubach jak: Lech Poznań, Lechia Gdańsk, FC Köln oraz Wolverhamton. Zawodnik jest również byłym reprezentantem Polski. Dla naszej kadry narodowej wystąpił w 44 meczach i zdobył 2 gole. 38-latek tego lata ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej w Wieczystej Kraków. Wcześniej bronił barw Lechii Gdańsk, z której trafił do drużyny z Krakowa w 2020 roku.

Sławomir Peszko jest również twarzą, w coraz bardziej zyskującej popularność federacji freak-fightowej CLOUT MMA. We wspomnianej wcześniej federacji walczył były reprezentant Polski – Tomasz Hajto. Hajto przegrał swój pojedynek z emerytowanym siatkarzem, Zbigniewem Bartmanem.

Kariera byłego reprezentanta Polski w Ekstraklasie i Bundeslidze

Sławomir Peszko podczas swojej przygody z piłką wystąpił w 268 meczach Ekstraklasy, w których strzelił 31 goli i zanotował 57 asyst. 38-latek zanotował między innymi występy również w Bundeslidze. W lidze niemieckiej zagrał w 61 spotkaniach, zdobył 2 bramki i zaliczył 14 asyst.

Fot. PressFocus