Julian Nagelsmann zostanie trenerem reprezentacji Niemiec

19.09.2023

Po porażce 1:4 z Japonią, Hansi Flick został zwolniony ze stanowiska trenera reprezentacji Niemiec. Po rozstaniu 58-latka z kadrą narodową, Julian Nagelsmann jest głównym kandydatem do objęcia posady selekcjonera. Wszystko wskazuje na to, że były szkoleniowiec Bayernu Monachium już niedługo zostanie ogłoszony nowym trenerem Niemców.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Julian Nagelsmann zostanie trenerem reprezentacji Niemiec

Hansi Flik rozpoczął swoją przygodę z niemiecką kadrą w 2021 roku. Reprezentację swojego kraju poprowadził w 25 meczach. Po dobrym początku i zakwalifikowaniu się na mundial w Katarze, nastał gorszy czas reprezentacji Niemiec pod rządami 58-latka. Niemcy nie spisali się najlepiej na mistrzostwach świata w 2022 roku i nie wyszli z grupy, zajmując trzecie miejsce. W ostatnich 5 meczach Niemcy zanotowali tylko jeden remis, resztę spotkań przegrali. Po dotkliwej porażce z reprezentacją Japonii, niemiecki związek DFB podjął decyzję o zwolnieniu Hansiego Flicka. Tuż po ogłoszeniu wspomnianej wcześniej informacji, wśród mediów jednym z głównych faworytów do zastąpienia 58-latka jest Julian Nagelsmann.

Jak donosi włoski dziennikarz Fabrizio Romano, niemiecki związek DFB jest bliski zawarcia porozumienia z byłym trenerem RB Lipska. Omawiane są ostatnie szczegóły kontraktu. Nagelsmann ma podpisać umowę, na mocy której jego pensja powinna wynosić około 400 tysięcy euro. Niebawem Julian Nagelsmann powinien zostać oficjalni ogłoszony jako selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Statystki Nagelsmanna na ławce trenerskiej

Julian Naglesmann karierę trenerską rozpoczął w 2016 roku w Hoffenheim. Drużynę Bundesligi poprowadził w 136 meczach, co przełożyło się na 55 zwycięstw, 43 remisy i 38 porażek. Następnie w 2019 roku został szkoleniowcem RB Lipska. Klub ligi niemieckiej prowadził w 95 spotkaniach, w których zanotował 54 zwycięstwa, 22 remisy i 19 porażek. W 2021 roku został trenerem Bayernu Monachium. Zespół aktualnego mistrza Niemiec w 84 meczach pod wodzą 36-latka wygrał 60 razy, 14 razy remisował i zaliczył 10 porażek.

Fot. PressFocus