Oficjalnie: Michał Probierz trenerem reprezentacji Polski

20.09.2023

Po zwolnieniu Fernando Santosa, nastał czas wyboru nowego trenera reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza w środę oficjalnie ogłosił, że nowym szkoleniowcem naszej kadry narodowej zostanie – Michał Probierz.

BUKMACHERSKA OFERTA DNIA: Zgarnij bonus 200 złotych w przypadku gola Rakowa lub Legii 👉 https://futbolnews.pl/legia-rakow-bonus-200

Bonus 200 złotych za gola Rakowa lub Legii

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Michał Probierz został nowym trenerem reprezentacji Polski

Fernando Santos poprowadził reprezentację Biało-Czerwonych w sześciu meczach. Portugalczyk w tym czasie zanotował 3 zwycięstwa oraz odniósł 3 porażki. Nasza kadra narodowa pod wodzą 68-latka nie prezentowała się najlepiej oraz nie było widać rozwoju w polskim zespole. Po ostatnich meczach z Wyspami Owczymi i porażce 2:0 z Albanią, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zwolnieniu byłego szkoleniowca reprezentacji Portugalii. Niedawno informowaliśmy, że Cezary Kulesza odbył rozmowy z potencjalnymi kandydatami na selekcjonera oraz, że podjął decyzję odnoście wyboru nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych. W środę prezes PZPN poinformował, że nowym trenerem reprezentacji Polski został – Michał Probierz. Cezary Kulesza zaznacza, że wybór 50-latka jest najlepszym możliwym wyborem i życzy powodzenia nowemu selekcjonerowi Polaków. Probierz zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji na kanale Łączy nas piłka na Youtube. Początek transmisji o godzinie 12:00.

Michał Probierz – sylwetka trenera

Michał Probierz przygodę z ławką trenerską rozpoczął w Widzewie Łódź. Łódzki klub poprowadził w 35 meczach. W 2008 roku został szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. Dumę Podlasia trenował przez 3 lata i poprowadził w 106 meczach. W 2014 roku ponownie związał się z klubem z Białegostoku tym razem rozgrywając 131 spotkań. Następnym klubem 50-latka była Cracovia, zespołem Pasów dowodził w 175 meczach. Michał Probierz od 2022 roku objął stanowisko trenera młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21. W dziesięciu meczach pod panowaniem Probierza, kadra U21 zanotowała 5 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki.

Fot. PressFocus