Większa liczba reprezentacji i mundial w kilku krajach? FIFA nadal grzebie w nadchodzących mistrzostwach świata

02.01.2019

Pierwotnie mistrzostwa świata miały zostać rozszerzone do 48 drużyn dopiero w 2026 roku. Jak się jednak okazuje, ta decyzja może nastąpić już cztery lata wcześniej. Czy to dobra wiadomość dla sympatyków futbolu?

16 reprezentacji więcej już w Katarze? Według Gianniego Infantino, prezydenta FIFA, ten pomysł nie ma żadnych wad. W zeszłym miesiącu Szwajcar przyznał, że większość krajowych federacji piłkarskich opowiada się za rozszerzeniem turnieju, a decyzja zostanie podjęta w marcu przed losowaniem grup eliminacyjnych.

Większa liczba krajów to pewien kłopot dla gospodarza. Katar wyda około 6-8 miliardów dolarów, aby dopiąć imprezę na ostatni guzik. Jednak osiem stadionów, które powstaną do 2022 roku, nie pozwoli pomieścić tak rozbudowanej imprezy na terenie jednego narodu.

Wobec tego FIFA liczy na pomoc innych krajów z Zatoki Perskiej. Tutaj jednak rodzi się problem, ponieważ w 2017 roku Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Egipt rozpoczęły bojkot dyplomatyczny i handlowy Kataru. Kraje te zarzucają bowiem swojemu sąsiadowi wspieranie terroryzmu.

Jak zatem władze światowej federacji mają zamiar rozwiązać tę sytuację?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!