Newcastle United przedłużył kontrakt ze swoją gwiazdą!

23.09.2023

Newcastle United świetnie spisał się w poprzednim sezonie. Sroki na koniec rozgrywek w lidze angielskiej zajęły miejsce dające prawo do gry w Lidze Mistrzów. Władze klubu z tej okazji postanowiły przedłużyć kontrakt ze swoją gwiazdą. Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Bruno Guimarães podpisał nową umowę z drużyną Premier League.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Bruno Guimarães przedłużył umowę z Newcastle United

W 2021 roku Newcaste United zostało wykupione przez fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej. Nowi właściciele mądrze inwestują swoje pieniądze w klub. Nikt nie spodziewał się, że po zmianie właściciela ekipa Srok tak szybko znajdzie się w czołówce Premier League. W poprzednim sezonie zespół z północy Anglii zajął czwarte miejsce na koniec rozgrywek, dzięki czemu bierze udział w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Wysoka pozycja w lidze to efekt dobrej gry między innymi Bruno Guimarãesa, który w zeszłej kampanii był jednym lepszym punktów drużyny i znacznie przyczynił się sukcesu Srok.

Włoski dziennikarz Fabrizio Romano w sobotę poinformował, że brazylijski pomocnik przedłużył kontrakt z zespołem Eddiego Howe’a. Nowa umowa z Newcastle United obowiązywała będzie do 2028 roku. W kontrakcie zawarta jest klauzula odstępnego wynosząca około 100 mln funtów. Portal Transfermarkt wycenia piłkarza na 70 mln euro.

Kariera Bruno Guimarãesa w Newcastle United i reprezentacji Brazylii

Bruno Guimarães jest piłkarzem Newcastle United od 2021 roku. Do ekipy Srok przeniósł się z Lyonu za nieco ponad 42 mln euro. W lidze angielskiej jak do tej pory wystąpił w 54 meczach i zdobył 9 goli. W swojej kadrze narodowej Brazylijczyk zadebiutował w 2020 roku. Dla ekipy Canarinhos rozegrał 14 spotkań, w których zdobył 1 bramkę.