Pep Guardiola przyznał, że nie traktuje poważnie Carabao Cup

25.09.2023

Manchester City już niedługo rozegra pierwszy mecz w rozgrywkach Carabao Cup. Manager Obywateli przyznał, że nie traktuje poważnie wspomnianych wcześniej rozgrywek.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Guardiola nie zamierza wystawiać pierwszego składy w meczu Carabao Cup

W środę wieczorem Manchester City rozegra swój mecz w nowej edycji Carabao Cup. Rywalem mistrzów Anglii będzie Newcastle United. W niedawnym wywiadzie Pep Guardiola przyznał, że nie traktuje zbyt poważnie rozgrywek Carabao Cup. Wspomniany puchar jest bardziej okazją dla graczy, którzy nie łapią się do podstawowego składu, młodzieżowców oraz takich, którzy potrzebują minut spędzonych na boisku. Nie tylko hiszpański szkoleniowiec nie przykłada zbyt wielkiej uwagi do Pucharu Ligi Angielskiej. Większość managerów z Premier League walczących ze swoimi drużynami o najwyższe cele, podobnie traktuje wspomniane wcześniej trofeum.

,,Piłkarze, którzy rozegrali już wiele minut w tym sezonie, nie wystąpią z Newcastle. To świetna okazja dla wszystkich zawodników, którzy nie grają regularnie, aby złapali minuty. Ale jeśli chodzi o innych zawodników, nie mam zamiaru marnować nawet 1% ich energii na Carabao Cup” – Stwierdził hiszpański trener.

Pep Guardila zażartował, że równie dobrze i on sam mógłby wystąpić w meczu z Newcastle United w ramach Carabao Cup.

,,Piłkarze pokroju Kyle’a Walkera czy Rubena Diasa grają po 90 minut dla nas i w reprezentacjach, więc są już wyczerpani. Dlatego wystawimy zawodników, którzy tego potrzebują, może chłopców z akademii, może nawet ja zagram kilka minut, jeśli moje plecy będą się miały lepiej” – Powiedział Pep Guardiola.

Kiedy odbędzie się mecz Manchester City – Newcastle United?

Mecz Carabao Cup pomiędzy Manchesterem City a Newcastle United dobędzie się 27 września. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.