Polska zorganizuje Igrzyska Olimpijskie 2036?

27.09.2023

Polska chce zorganizować Igrzyska Olimpijskie 2036. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że nasz kraj zgłosi chęć do organizacji tej imprezy. Są dostępne już nawet zakłady na to, kto zostanie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich 2036.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Polska zgłosi kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2036

W środę ogłoszono, że Polska zgłosi swoją kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2036. Informację potwierdził Andrzej Duda, który był już po konsultacjach z Polskim Komitetem Olimpijskim. Letnie Igrzyska Olimpijskie cieszą się sporym zainteresowaniem, a tak wielka impreza w Polsce byłaby czymś wyjątkowym. Igrzyska miałyby odbywać się w Warszawie.

Oficjalnie chęć kandydatury na razie o organizację IO 2036 złożyły trzy kraje. Mowa o Meksyku, Indonezji i Turcji. Najbliższe Igrzyska Olimpijskie odbędą się we Francji (Paryż), następnie w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles) i Australii (Brisbane).

Gospodarz Igrzysk Olimpijskich 2036 – zakłady bukmacherskie

Można już obstawić, który z krajów zostanie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich 2036. Wiele osób zadaje sobie też pytanie: jaki jest kurs na to, że Polska będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich 2036? W BETFAN wynosi 10.00, a więc analitycy dają około 10% szans na to, że Igrzyska Olimpijskie 2036 odbędą się w naszym kraju.

Igrzyska

Fot. Pressfocus