Podsumowanie występów Polaków za granicą 29.09 – 01.10

02.10.2023

Nie tylko w naszej rodzimej PKO BP Ekstraklasie wstępują Polscy zawodnicy. Również w innych ligach co tydzień możemy śledzić zmagania Polaków na boiskach. W ten weekend bardzo dobry występ zanotował Sebastian Szymański, który znów wpisał się na listę strzelców. Zapraszamy do zapoznania się z występami Polaków za granicą 29.09 – 01.10.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Sebastian Szymański

Fenerbahce bardzo dobrze rozpoczęło obecny sezon. Zespół Super Lig jest liderem w tabeli oraz zdobył komplet pktów po siedmiu rozegranych grach. W niedzielę Fenerbahce mierzyło się z Rizesporem. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem przed spotkaniem i potwierdzili to na boisku. Gospodarze rozbili zespół przyjezdnych aż 5:0. Strzelanie na Sukru Saracoglu Stadium rozpoczął polski pomocnik, Sebastian Szymański, który znalazł drogę do bramki już w 3. minucie spotkania. Szymański znakomicie spisuje się na początku obecnych rozgrywek. W siedmiu meczach ligi tureckiej strzelił już pięć goli i zanotował asystę.

Adam Buksa

Kolejnym piłkarzem, który podbija ligę turecką jest Adam Buksa. W sobotę jego Antalyaspor mierzył się z Istanbulsporem. Goście wygrali mecz 2:1 i spora w tym zasługa 27-latka, który zdobył obydwa gole dla swojego zespołu. Antalyaspor w pierwszej połowie przegrywał po bramce Ehemiego. W drugiej połowie Buksa zdobył dwie szybkie bramki na przestrzeni dziesięciu minut. Pierwsze trafienie zanotował w 50. minucie, a drugie w 60. minucie. W pięciu meczach Super Lig Buksa strzelił cztery gole i zaliczył asystę.

Matty Casch

Matty Cash w sobotnim meczu przeciwko Brighton zanotował pierwsza asystę w obecnym sezonie. Jak do tej pory boczny obrońca zdobywał jedynie bramki dla Aston Villa (2 gole). Klub z Villa Park wygrał mecz aż 6:1.

Mateusz Klich

W niedzielę DC United grało mecz z Vancouver Whitecaps. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Mateusz Klich po minionym weekendzie może pochwalić się znakomitym strzałem z woleja zza pola karnego. W obecnym sezonie MLS, Klich strzelił trzy gole i zanotował dziewięć asyst.