Znamy gospodarzy Mistrzostw Świata w 2030 roku!

04.10.2023

W środę poznaliśmy kraje, w których odbędą się Mistrzostw Świata w 2030 roku. Maroko, Hiszpania i Portugalia będą gospodarzami turnieju. Ponadto Urugwaj, Argentyna i Paragwaj rozegrają swoje pierwsze mecze u siebie z okazji 100. rocznicy pierwszej edycji. Oznacza to, po raz pierwszy w historii Puchar Świata odbędzie się na trzech kontynentach.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Rewolucja na Mistrzostwach Świata

Poprzednie Mistrzostwa Świata odbył się tylko w jednym państwie – Katarze. Rozpoczęcie mundialu na półwyspie arabskim miało miejsce w nietypowym czasie, ponieważ pierwszy mecz został rozegrany 20 listopada 2022. W meczu otwarcia Ekwador pokonał Katar 2:0. Turniej trwał do 18 grudnia. Zwycięzcą okazała się reprezentacja Argentyny.

W środę dowiedzieliśmy się, że gospodarzami Mistrzostw Świata w 2030 roku będą – Hiszpania, Maroko i Portugalia. Pierwszym gospodarzem turnieju, który odbył się w 1930 roku, był Urugwaj. Z racji 100. rocznicy Mistrzostw Świata swoje pierwsze mecze podczas mundialu w 2030 roku rozegra na swojej ziemi – Urugwaj, Argentyna i Paragwaj, dzięki czemu impreza zostanie rozegrana na trzech kontynentach.

Jak spisała się Polska podczas mundiali w Katarze

Poprzednie Mistrzostwa Świata pierwszy raz w historii odbyły się w Katarze. Reprezentacja Polski podczas trwania imprezy trafiła do grupy z Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską. W meczu otwarcia Biało-Czerwoni bezbramkowo zremisowali z Meksykiem, następnie przyszedł czas na mecz z Arabią Saudyjską, w którym Polacy wygrali spotkanie 2:0. W ostatnim meczu z Argentyńczykami, prowadzona wówczas nasza kadra przez Czesława Michniewicza uległa drużynie z Ameryki Pd 0:2. Polska zajęła drugie miejsce w grupie, dzięki czemu mogła cieszyć się dalszą grą w turnieju. Rywalem w fazie Biało-Czerwonych w fazie play-pff okazała się reprezentacja Francji. Trójkolorowi wyrzucili Polaków z Mistrzostw Świata po wygranym pojedynku 3:1.