Robert Lewandowski nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji

05.10.2023

Robert Lewandowski był zmuszony zejść z boiska w środowym meczu przeciwko FC Porto z powodu urazu. Początkowe doniesienia informowały, że obejdzie się bez przerwy w grze. Najnowsze informację są jednak o wiele bardziej niepokojące. Kontuzja kapitana reprezentacji Polski okazała się poważniejsza i 35-latek opuści najbliższe mecze Biało-Czerwonych z Wyspami Owczymi oraz Albanią.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Uraz Roberta Lewandowskiego poważniejszy niż zakładano na początku

W środowy wieczór Barcelona mierzyła się z FC Porto w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Duma Katalonii wygrała spotkanie 1:0 po golu Ferrana Torresa. Niepokojąca sytuacja miała miejsce w 34. minucie. Robert Lewandowski ucierpiał po wślizgu zawodnika portugalskiej drużyny, Davida Carmo i był zmuszony upuścić boisko. Początkowo media informowały, że uraz Roberta Lewandowskiego nie jest poważny i kapitan Biało-Czerwonych zagra w najbliższych meczach naszej kadry narodowej. Jak się ostatecznie okazało, po dokładnych badaniach wynika, że napastnik będzie musiał pauzować w najbliższych meczach, aby wyleczyć kontuzję. Przerwa Roberta Lewandowskiego spowodowana kontuzją wykluczy piłkarza na około miesiąc. Oznacza to, że nie zobaczymy zawodnika na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. 12 października Biało-Czerwoni zmierzą się z Wyspami Owczymi, a już trzy dni później czeka nas starcie z Albanią.

Trudne zadanie reprezentacji Polski

12 października na ławce trenerskiej reprezentacji Polski zadebiutuje Michał Probierz. Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok objął funkcje selekcjonera, po Fernando Santosie, który został zwolniony. Polacy mają trudną sytuacje w grupie po ostatniej porażce z Albanią 0:1. Biało-Czerwoni zajmują czwarte miejsce w grupie w eliminacjach do EURO 2024 z dorobkiem sześciu pktów. Pierwsza w naszej grupie jest reprezentacja Albanii z dziesięcioma pktami. Do końca eliminacji Polacy rozegrają jeszcze trzy mecze.